Grzejniki Purmo

grzejnik purmo topMenu

  strona główna

  informacje ogólne

  jaki grzejnik wybrać?

  cennik grzejników

  kontakt

  linki

grzejnik purmo 1Zaczyna się wiosna - czas porządków i remontów. To również doskonała okazja by zadbać o odpowiednie ciepło w naszym domu i pomyśleć o wymianie grzejnika. Dobrze dobrany nie tylko ogrzeje wnętrze, ale także urozmaici jego wystrój.

Wybierając nowy grzejnik przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na miejsce, w którym będzie się on znajdował. Jest to istotne bowiem nie każdy grzejnik nadający się do kuchni będzie spełniał swoje zadanie w salonie czy łazience. Przy wymianie grzejnika, czy instalacji ogrzewania podłogowego, warto skorzystać z urządzeń grzewczych uznanych producentów takich jak firma Retting Heating, producent marki Purmo. Profesjonalni wykonawcy nie tylko solidnie zamontują nasz grzejnik, ale również pomogą nam wybrać najlepszy rodzaj i model. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej grzejników dekoracyjnych, które mogą stać się ozdobą całego pomieszczenia. Warto zwrócić na nie uwagę jeśli chcemy by nasze wnętrze nabrało nowoczesnego wyrazu. Nie zapominajmy, też o tym, że tyle ile pomieszczeń w naszym domu, tyle sposobów na jego ogrzanie.

Wizytówka domu.
grzejnik purmo 2Ogrzanie przedsionka tzw. „wiatrołapu” ma szczególne znaczenie dla zachowania ciepła w całym domu. Na skutek tworzonych przez nas przeciągów, to miejsce przechodnie, jest szczególnie narażone na zwiększone straty ciepła. W przypadku przedsionka, który jest zazwyczaj niewielkim pomieszczeniem, istotne jest również ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem będzie tu, wysoki i wąski grzejnik, który zajmie niewiele miejsca, np. grzejnik dekoracyjny Narbonne V marki Purmo. Modele dostępne są w wielu zróżnicowanych rozmiarach, co pozwoli dopasować urządzenie praktycznie do każdego wnętrza. Jeśli decydujemy się na ogrzanie holu, a na podłodze położona jest terakota lub gres - materiały świetnie przewodzące ciepło, warto pomyśleć o założeniu instalacji wodnego ogrzewania podłogowego marki Purmo. Ogrzewanie podłogowe zapewnia wyjątkowy komfort cieplny użytkownikom i, dzięki temu, że cała instalacja ukryta jest pod podłogą, pozwala na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu. Dodatkowo podgrzewana podłoga podnosi poziom odczuwalnego ciepła w pomieszczeniu i dzięki temu pozwala na obniżenie temperatury powietrza o 1–2 stopnie Celsjusza, co przynosi oszczędności energii rzędu 6-12 % rocznie.

Ciepłe i pełne światła – pomieszczenia z dużymi oknami
Grzejnik spełniając swoje podstawowe funkcje może być jednocześnie przykuwającą uwagę dekoracją. Grzejniki dekoracyjne świetnie sprawdzają się zwłaszcza w salonie, jadalni pokoju dziennym, gdzie wystrój i estetyka maja szczególne znaczenie nie tylko dla nas, ale i dla naszych gości. Przy tej okazji warto zwrócić uwagę na modele Kon lub Narbonne marki Purmo. „Najniższe modele mają zaledwie 7,0 cm, najwyższe 28,6 cm, a długość dobierana jest w przedziale od 40 do aż 300 cm. Grzejnik, w zależności od modelu, można podłączyć zarówno z boku jak i z dołu, dzięki czemu połączenie jest prawie niewidoczne lub całkowicie ukryte w ścianie. Dlatego te modele szczególnie polecamy do montażu w pomieszczeniach z wysokimi oknami lub innymi przeszklonymi powierzchniami.” – dodaje Roman Strzelczyk, kierujący działem technicznym w firmie Rettig Heating, producenta grzejników Purmo.

Efektowny akcent w salonie
grzejnik purmo 3Jeśli chcemy zaakcentować wystrój naszego salonu, warto zwrócić uwagę na nowe, eleganckie modele grzejników Purmo, z płaską płytą przednią Kos i Faro. „Oba modele grzejników różnią się od siebie przede wszystkim płytą przednią – w przypadku grzejnika Kos jest ona całkowicie gładka, płyta przednia grzejnika Faro ma zaś delikatnie przetłoczenia. Grzejniki Kos i Faro maja również delikatnie zaokrąglone obudowy boczne oraz ażurową kratkę zakrywającą górną część urządzenia.” – opisuje Roman Strzelczyk. Oba modele dostępne są w wersji pionowej i poziomej w zróżnicowanych szerokościach, wysokościach i kolorach z palety 48 barw RAL. Dzięki efektownemu wykończeniu doskonale podkreślą zarówno klasyczny, jak i nowoczesny wystrój naszego salonu.

Zimny, tylko prysznic
grzejnik purmo 4Decydując się na ogrzanie łazienki powinniśmy mieć na względzie to, że to właśnie w niej komfort cieplny jest najbardziej pożądany. To tu, wychodząc spod prysznica i stąpając po zimnej posadzce, szczególnie odczuwamy chłód. Optymalna temperatura w łazience to ok. 24 stopnie Celsjusza . By ją uzyskać najlepiej wybrać ogrzewanie podłogowe Purmo, dzięki któremu parkiet w łazience posłuży za ciepłą posadzkę. Takie rozwiązanie zapewni nam najwyższy komfort cieplny i sprawi, że łazienka już nigdy nie będzie się nam kojarzyć z uczuciem nieprzyjemnego zimna. Efekt odczuwania ciepła wzmocni również grzejnik łazienkowy. Tutaj świetnym rozwiązaniem będzie jeden z grzejników łazienkowych marki Purmo. Może to być np.: Kea charakteryzująca się niesymetrycznym układem poziomych kolektorów, które rozchodzą się naprzemiennie: raz w prawą raz w lewą stronę. Tego typu grzejnik spełni nie tylko swoje podstawowe zadanie, ale ze względu na swój kształt posłuży jako oryginalny wieszak, osuszający wilgotne ręczniki. „Kea doskonale podkreśli stylistykę łazienki. Ten model marki grzejnika jest nie tylko oryginalny ale również niezwykle praktyczny. Będzie pasował do każdej ściany, nawet w najmniejszej łazience. Kolektory zastosowane w tym modelu zostały zaprojektowane w taki sposób by ciepło rozprzestrzeniało się w każdym kierunku, a możliwość łatwej regulacji pomoże utrzymać w naszej łazience optymalną temperaturę.” – mówi Małgorzata Kerntopf-Zalewska, kierująca działem grzejników łazienkowych w firmie Rettig Heating.

Rodzinne ciepło w kuchni
grzejnik purmo 5Po przedsionku, salonie, i łazience czas na pomieszczenie, które nieodłącznie kojarzy się z ciepłą atmosferą. To w kuchni, przy wspólnych posiłkach, spotyka się cała rodzina. Ważne więc, by jej wnętrze zapewniało komfort wszystkim domownikom. Ogrzanie kuchni nie jest jednak rzeczą prostą, gdyż liczne szafki i półki często, uniemożliwiają zamontowanie w niej dodatkowych urządzeń. W zabudowanej kuchni, swoje zastosowanie znajdzie, wspomniane już parokrotnie, ogrzewanie podłogowe. W cieszących się od kilku lat dużą popularnością otwartych kuchniach, połączonych z salonem lub jadalnią, doskonałym rozwiązaniem będzie montaż grzejnika łazienkowego Mauritius. Grzejniki łazienkowe dobrze sprawdzają się także w kuchni. Ciekawą propozycją jest grzejnik Mauritius. „Lekka drabinkowa konstrukcja grzejnika Mauritius pozwoli na płynne połączenie pomieszczeń, a jednocześnie nada im ciekawy styl. Model ten charakteryzuje się dużą mocą cieplną w stosunku do wielkości, co uzyskano dzięki podwójnym rzędom kolektorów poziomych. Dzięki temu dobrze ogrzeje duże, otwarte wnętrze. ”- wyjaśnia Małgorzata Kerntopf – Zalewska.

Fachowy instalator i wieloletnia gwarancja
Przy instalacji grzejnika lub ogrzewania podłogowego bardzo ważny jest wybór fachowców, którym powierzymy jego instalację. Wybierając profesjonalna ekipę, możemy mieć pewność, że nasz nowy grzejnik zostanie zamontowany solidnie i będzie nam służył przez lata. Równie ważne jest to w przypadku ogrzewania podłogowego, którego niezawodność ściśle uzależniona jest od właściwego wykonania. Aby uniknąć jakichkolwiek błędów wykonawczych warto zdecydować się na wybór Polecanych Instalatorów Purmo, których adresy dostępne są na stronie internetowej www.purmo.pl. Trwałość zastosowanych przez nas rozwiązań grzewczych zapewni również wybór markowych komponentów, które w przypadku urządzeń firmy Rettig Heating, objęte są 10-letnią gwarancją.

 
footer